Náš příběh

PĚSTITELSKÁ PÁLENICE

Vítejte u nás!

Jsme rádi, že jste nás navštívili a budeme ještě radši, pokud využijete našich služeb. 

A proč zvolit právě nás? Jsme zapálení pro svou práci. 

Pečlivě jsme zvažovali, jakou technologii pořídit, aby výsledný produkt byl ten nejlepší. Volba padla na moderní jednokotlovou technologii s rektifikační nástavbou, kterou pro nás vyrobil J. Hradecký v Pacově. Tento výrobce má tradici již od roku 1896 a jednatel společnosti se aktivně zajímá o nové technologie a neustále postupy vylepšuje. Know how, které nám nabídl, bylo bezkonkurenční. 

JAK TO FUNGUJE

Jednokotlová technologie znamená, že kompletní pálení probíhá v jednom procesu a není nutné vícenásobně přepalovat. Počet "přepálení" je regulován patry kolony, kdy je možné volit od jednoho až po třínásobné "pálení". Výsledkem použití tohoto systému je produkt aromatičtější, jemnější chuti, čistší a v neposlední řadě je proces časově méně náročný.  

Na fotografii vidíte jedno z okének patra kolony, kde dochází k destilování výsledného produktu. Na těchto patrech se páry obohacují o lihovou složku, oddělují se od vody a dalších nežádoucích látek. Každé patro pracuje jako samostatný destilační stupeň. Poté pára odchází do deflegmátoru a nástavce s katalyzátorem a oplachovým zařízením. Tato okénka jsou na koloně celkem čtyři. Otevřením nebo uzavřením lze ovlivňovat požadované vlastnosti výsledného produktu, jako je aroma, jemnost, obsah alkoholu, atd.

MĚĎ KAM SE PODÍVÁŠ?

Tak to u nás neplatí. Měď je možná krásným povrchovým materiálem, ale údržba je velmi náročná a jedná se pouze o estetický, nikoli funkční prvek. Rozhodli jsme se raději pro povrchovou úpravu v nerezu, který se dobře udržuje v perfektním stavu a měď je pouze tam, kde má opravdový smysl pro Vás, konečné uživatele výsledné pálenky. 

Všechny vnitřní součásti, které přicházejí do styku s médiem jsou samozřejmě z mědi. Kotlina, ve které se kvas vaří je uvnitř vyrobena z mědi o síle 5 mm. Nad kolonou můžete vidět katalyzátor, do kterého jsme nechali nadstandardně vyrobit aktivní měděnou výplň o ploše 22 m2, kterou pálenka protéká, a která slouží ke snižování obsahu škodlivin v destilátu. Měděná výplň katalyzátoru na sebe váže kyanidy a nerozpustné látky, čímž snižuje obsah etylkarbamátů a zlepšuje celkové vlastnosti výsledného produktu, což je pro nás daleko důležitější, než pouhý vzhled technologie.

Celý proces destilace je hlídán pomocí teplotních čidel a díky kvalitní automatizaci je udržována optimální teplota na všech stupních výroby. Tím je zajištěna vysoká kvalita výsledného produktu.