DENÍK 

První model etiket na láhve je na světě. Nejedná se o prodejní etikety, pouze o "rozdávací" vzorky. Líbí se nám a líbí se i lidem (tedy alespoň to říkají ;-)). Zatím nebyl čas na profesionální řešení celkového designu, na to dojde řada snad v průběhu roku 2021.

Hurá! První plody jsou doma. Je to tedy ze starších sadů, ale začínáme připravovat první várku švestkového kvasu. Odrůdy Čačanská rodná a Stanley.

Jímka na vodu

01.07.2020

To, že je vody málo si uvědomujeme asi všichni. Rok 2019 byl velmi suchý a kdyby jsme neměli v sadech závlahový systém, byla by "úmrtnost" nově vysazených stromků vysoká. Zalévali jsme téměř denně. Z 1.000 stromků nám jich uschlo pouhých cca 50 (z toho 50% vytloukl srnec ;-)), ostatní krásně prospívají. Spotřeba vody je ale opravdu vysoká. Na cca...

Práce přibývá (a sil ubývá :-)), je potřeba se zamyslet nad ergonomií práce. Pořizujeme si nové doplňky na Majora, které nám pomohou v práci. Čelní nakladač je neskutečný pomocník. Do sadu pořizujeme postřikovač a samozřejmě lopatu. Bez té ani ránu.

A je to, konečně jsme se dočkali. Dnes přijela partie montérů a montujeme technologii. Dostali jsme pochvalu za krásnou místnost a připravenost. Dali jsem si záležet, přece jen to děláme také pro svou radost, aby se nám tady dobře pracovalo a lidem líbilo.

Komín

17.04.2020

Dnes je nejlepší den pro montáž komína. Alespoň si to myslíme :-). A proběhla opravdu bez problémů, už jen zatopit.

Dnes je velký den, přivezli jsme si velkou část technologie. Jelikož se nám stavba prodlužuje, rozhodli jsme se technologii přivést a uskladnit doma do doby, než bude stavba připravena na montáž. Z garáže je rázem skladiště, ale my jsme rádi, že ji máme doma.

Počasí přeje, rozhodujeme se, že dnes usadíme jímky. Přijdou nám obrovské. (Bohužel později za provozu se nám již tak obrovské nezdají :-)) Jedna je na výpalky a druhá na vodu z chlazení, které je nám líto jen tak pustit pryč, použijeme ji na zalévání sadů.

Po dlouhém zvažování jaký traktor, tedy hlavně velikost a značku, jsme se rozhodli pro Zetor Major CL 80 a už si ho vezeme domů. Konečně máme naši cisternu čím tahat. O tom, zda jsme rozhodli správně, se dozvíme až později. Nový pomocníku vítej!

Dnes nám přivezli stromky a můžeme se do toho pustit. Prvních téměř 1.000 stromků čeká až se dostanou do půdy. Ke každému stromku jsme přidali poctivou dávku odleželého koňského hnoje, aby měl řádný základ pro kvalitní růst, a aby nám dával spoustu kvalitních, sladkých a voňavých plodů. Každý stromek nám prošel rukama, každý se musel ostříhat a...