DENÍK 

Počasí přeje, rozhodujeme se, že dnes usadíme jímky. Přijdou nám obrovské. (Bohužel později za provozu se nám již tak obrovské nezdají :-)) Jedna je na výpalky a druhá na vodu z chlazení, které je nám líto jen tak pustit pryč, použijeme ji na zalévání sadů.

Po dlouhém zvažování jaký traktor, tedy hlavně velikost a značku, jsme se rozhodli pro Zetor Major CL 80 a už si ho vezeme domů. Konečně máme naši cisternu čím tahat. O tom, zda jsme rozhodli správně, se dozvíme až později. Nový pomocníku vítej!

Dnes nám přivezli stromky a můžeme se do toho pustit. Prvních téměř 1.000 stromků čeká až se dostanou do půdy. Ke každému stromku jsme přidali poctivou dávku odleželého koňského hnoje, aby měl řádný základ pro kvalitní růst, a aby nám dával spoustu kvalitních, sladkých a voňavých plodů. Každý stromek nám prošel rukama, každý se musel ostříhat a...

Mám obrovskou radost. První stroj je doma. Při návštěvě a prohlídce Ovocné školky Litenčice, kde jsme objednávali stromky, nám byl nabídnut jako nevyužitý a my neváhali. Bude se hodit při zalévání a péči o stromky.

Tedy přesněji - koupili jsme džungli. Kdysi to býval sad, teď je to neprostupná džungle, úkryt divoké zvěře a ptactva. Nedá se nic dělat, musí nastoupit technika a svaly. Staré stromy vyřezáváme pilou, na slabší najíždí výkonný drtič, který za sebou zanechává jen kousky. Při geometrickém zaměření zjišťujeme, že celý sad sklouzl po svahu směrem dolů...